Autor: Ľubomír Striežovský
Pridané: 05.05.2013 20:19:20
Téma: súťaže
Počet zobrazení: 1447

V sobotu 4. mája 2013 sa konal už 8. ročník turnaja venovaný pamiatke Jozefa Juhaňáka – trénera, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou histórie nášho karate klubu. Pod jeho vedením sa klub začal venovať výchove detských až dorasteneckých kategórií a postupne si vybudoval miesto medzi úspešnými klubmi na Slovensku.

Tento ročník turnaja bol výnimočný hlavne vysokou účasťou zúčastnených pretekárov. Načasovanie turnaja 2 týždne pred Majstrovstvami republiky detí, žiakov a mladších dorastencov ho predurčil k tomu, aby bol pre tieto vekové kategórie poslednou previerkou. Pre kategórie začiatočníkov bol zasa vhodným odrazovým mostíkom do ďalších súťaží. Turnaja sa zúčastnilo okolo 200 pretekárov z 18 klubov prevažne zo Stredoslovenského regiónu.

Turnaj je vyhľadávaným najme vďaka kategóriám určených pre začiatočníkov, kde sú začínajúci pretekári oddelení od skúsenejších kolegov. V tých tohtoročných dominovali práve pretekári z domáceho MŠK Žiar nad Hronom a dali tak jasnú správu pre svojich trénerov, že v klube opäť rastie silná generácia pretekárov.

V klasických kategóriach sa nám taktiež darilo. Veľmi pekné výkony našich skúsených pretekárov, ktorí robia dobré meno nášmu mestu doma i v zahraničí mali možnosť vidieť naživo návštevníci turnaja. My len pevne veríme, že ďalší ročník sa bude konať už vo vynovenej športovej hale s vyššou kapacitou, lebo tentoraz bola hala naplnená pretekármi a divákmi ozaj na prasknutie.

V celkovom hodnotení klubov sa náš karate klub MŠK Žiar nad Hronom ziskom 14 zlatých, 6 strieborných a 10 bronzových medailí stal jednoznačným víťazom pred CVČ Spektrum Prievidza a Karate klubom Detva. Najúspešnejšími pretekármi, ktorým sa podarilo zabodovať v oboch disciplínach kata i kumite boli Ivana Gahírová /zlato, zlato/, Patrícia Vanková /zlato, zlato/, Natália Volfová /striebro, striebro/, Michal Výrostko /zlato, zlato/, Ester Šišková /zlato, bronz/, Zdenko Vanka /bronz, bronz/ a Šimon Sečkár /zlato, striebro/.

Všetkým pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a rodičom za pomoc pri realizácii turnaja.