Autor: Miloš Viglašský
Pridané: 09.05.2013 19:54:44
Téma: súťaže
Počet zobrazení: 1471

Dňa 27. apríla 2013 sa žiarski karatisti zúčastnili na 16. ročníku súťaže pre karatistov v Galante. Na turnaji štartovalo spolu 440 pretekárov z 45 klubov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Chorvátska.

Aj napriek tomu, že naši najúspešnejší pretekári nás v rovnakom čase reprezentovali na prestížnej medzinárodnej súťaži v Hradci Králové, našich sedem statočných pretekárov spolu s trénermi Vladimírom Neudekerom a Milošom Viglašským hrdo reprezentovalo náš klub a naše mesto aj na galantskom turnaji. V ťažkej konkurencií sa nám darilo a získali sme 1 zlatú, 3 strieborné a 2 bronzové medaile. V hodnotení klubov sme tak s počtom 12 bodov, spolu s ŠŠK Tupol Bratislava obsadili celkovo 12 – 13 miesto.

Talentovaný Šimon Sečkár v kategórií kata chlapci vo veku 5-7 rokov nenašiel premožiteľa a získal
prvé miesto a v kategórií kumite, získal druhé miesto. Svoje kvality ukázal aj Zdenko Vanka, keď sa
prebojoval v kategórií kumite, športový zápas starší žiaci 10-11 roční taktiež až do finále. Tu však
nestačil na svojho súpera a po tesnej prehre sa tešil z krásneho druhého miesta. V rovnakej kategórií
Erik Sklenka získal 3. miesto, ktorého od postupu do finále delila sekunda, keď tesne po časovom
limite uštedril svojmu súperovi kop na hlavu, ktorým si takmer vybojoval finále so Zdenkom. Rovnako
krásne tretie miesto sa podarilo vybojovať aj Markovi Kováčovi, ktorý svojim bojovným nasadením
ukázal, že tiež patrí na stupne víťazov. Esterke Šiškovej ako nováčikovi v kategórií mladšie žiačky 8-9
ročné umiestnenie na stupni víťazov uniklo len o vlások, keď podľahla svojej súperke o tretie miesto
rovnako v kata ako aj v športovom zápase. Veľmi pekné výkony podali na turnaji aj Viktória Pavlová
v kategórií kata mladšie žiačky 8-9 ročné a Veronika Viglašská v kategórií kata a kumite staršie
žiačky 10-11 ročné, ktoré aj napriek momentálnemu neúspechu na sebe tvrdo pracujú a zlepšujú sa.
Medailovú bilanciu uzavrel 2. miestom Miloš Viglašský, ktorý si úspešne vyskúšal kategóriu kata muži.

Lev Nikolajevič Tolstoj povedal: „Dôležité je, aby každý človek mohol byť hrdý na prácu, ktorú
vykonáva.“ V kontexte tohto citátu sa teším, že môžem byť hrdý na prácu našich pretekárov, ktorým
týmto ďakujem za úspešnú reprezentáciu klubu a zároveň im želám, aby naďalej ich tvrdá práca na
tréningoch bola odmeňovaná úspechom, ktorý ich sprevádza na turnajoch.