Autor: Ľubo Striežovský
Pridané: 06.09.2013 09:54:31
Téma: klub
Počet zobrazení: 2715

Začína sa nový školský rok a s ním Karate klub MŠK Žiar nad Hronom vstupuje do novej súťažnej sezóny. Pre trénerov nadišiel čas poohliadnuť sa za tou minulou a zhodnotiť ju.

V školskom roku 2012/2013 sa naši karatisti zúčastnili 32 turnajov, z ktorých si odniesli 223 medailí – 70 zlatých, 54 strieborných a 99 bronzových. V počte získaných medailí bola táto sezóna najúspešnejšou v takmer 40-ročnej histórii klubu. Najúspešnejšou bola aj z hľadiska získaných trofejí. Spomeňme si aspoň tie najcennejšie.

Na Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate si majstrovský titul vybojovali Rastislav Štyriak, Michaela Ďurišová, Šimon Sečkár, Ester Šišková a Michal Výrostko.
Na Majstrovstvách republiky sa podarilo získať 6 titulov Majstra republiky /Rastislav Štyriak – 2x, Radovan Černák, Šimon Sečkár, Natália Rajčanová, Erik Sklenka/, 2 strieborné medaile /Ivan Tatár, Rastislav Štyriak/ a 5 bronzových medailí /Milan Laurov, Michaela Ďurišová, Šimon Sečkár, Zdenko Vanka, Michal Výrostko/.
Na Majstrovstvách republiky v štýle Šitoryu sa opäť darilo, keď si naši pretekári vybojovali 3 majstrovské tituly /Natália Rajčanová, Michal Výrostko, Martina Tatárová/, 1 stiebornú medailu /Milan Laurov/ a 3 bronzové medaily /Nina Jelžová, Marko Kováč, Rastislav Štyriak/.
Na Majstrovstvách republiky družstiev sa naše jediné družstvo /Marko Kováč, Zdenko Vanka, Roman Debnár, Aris Nikolas Čela/ umiestnilo na treťom mieste.
Z národných turnajov si naši karatisti doniesli spolu 151 medailí.

Na medzinárodnej scéne náš klub zaznamenal opäť nárast v zisku medailí. Podarilo sa ich vybojovať 72, čo je oproti sezóne 2011/2012 viac ako dvojnásobné zlepšenie. Najvýznamnejšími turnajmi boli – Svetový pohár Budapest Open - Maďarsko /Natália Rajčanová – 2. miesto/, svetový pohár Harasuto Cup – Poľsko /Dominika Veisová – 3. miesto/, svetový pohár Grand Prix Hradec Králové – Česko /Dominika Veisová – 1. miesto, Michal Výrostko – 3. miesto, Nina Jelžová – 4. miesto/, Európsky turnaj mládeže – Grand Prix of Youth Bratislava /1. miesta – Nina Jelžová, Šimon Sečkár, 2. miesto – Dominika Veisová, 3. miesta – Milan Laurov, Natália Rajčanová, Šimon Sečkár, Martina Tatárová, Michal Výrostko/. Snáď najlákavejším podujatím boli 1. Majstrovstvá Európskej Šitoryu asociácie – majstrovstvá Európy v štýle šitoryu, kde žiarski karatisti reprezentovali Slovensko a aj svojimi výsledkami sa pričinili o prvé miesto slovenského tímu. Majstrami Európskej šitoryu asociácie sa stali Natália Rajčanová, Milan Laurov a Dominika Veisová, vicemajsterkou sa stala Nina Jelžová, tretie miesta obsadili Marko Kováč a Martina Tatárová, štvrté miesto sa ušlo Romanovi Debnárovi.

Je na mieste spomenúť aj našich nováčikov a najmladších pretekárov, ktorým sa darilo bodovať hlavne na súťažiach určených pre začínajúcich pretekárov, no niektorým sa darilo bodovať aj v konkurencii skúsenejších pretekárov. Najviac sa darilo tímto pretekárom - Ester Šišková, Ivana Gahírová, Natália Volfová, Alexandra Biela, Vladimíra Biela, Samuel Hanus, Matúš Jančok, Viktória Pavlová, Karol Tegelhoff, Patrik Franta, Patrícia Vanková, Nela Mladenovič, Adam Dražo, Veronika Viglašská, Adam Dolnický.

V hodnotení najvýznamnejších turnajov sa za sezónu 2012/2013 umiestnil náš karate klub MŠK Žiar nad Hronom v celoslovenskom hodnotení na 5. mieste.

V uplynulej sezóne klub zorganizoval 3 súťaže – 1. kolo pohára Stredoslovenského zväzu karate, Memoriál Jozefa Juhaňáka a klubovú súťaž pre začínajúcich pretekárov a nepretekárov.

Záver sezóny patril skúškam technickej vyspelosti – páskovaniu, kde cvičenci boli za svoje výkony odmenení vyšším technickým stupňom.

Bodkou za sezónou bolo už tradičné letné sústredenie, ktoré sa konalo koncom augusta a zúčastnilo sa ho vyše 40 cvičencov.

Pod výnimočné výsledky nášho karate klubu sa podpísali okrem pretekárov a cvičencov aj tréneri, ktorí pracovali v dvoch pobočkách klubu a to v Žiari nad Hronom na 4. ZŠ – Ľubomír Striežovský ml., Vladimír Neudeker, Miloš Viglašský, Anton Urblík, Ivan Červenka a na Základnej škole v Hornej Ždani – Radovan Černák a Ivan Tatár. Celý klub mal pod palcom prezident klubu Ľubomír Striežovský st..

Na záver patrí poďakovanie aj ľuďom a organizáciám, ktoré nám vytvárali vhodné podmienky na trénovanie a súťaženie – vedeniu 4. ZŠ na Jilemnického ulici v Žiari nad Hronom a vedeniu ZŠ v Hornej Ždani, mestu Žiar nad Hronom a samotnému Mestskému športovému klubu, všetkým sponzorom a zainteresovaným rodičom.

S novou sezónou prichádza možnosť pridať sa do radov karatistov a stať sa členom jedného z najúspešnejších mládežníckych klubov na Slovensku. Podrobnejšie informácie o nábore nových členov hľadajte na www.karatezh.sk.