Autor: Miloš Viglašský
Pridané: 17.03.2014 17:44:18
Téma: súťaže
Počet zobrazení: 1767

Dňa 11.1.2014 sme sa zúčastnili 3. ročníka priateľského turnaja v karate o pohár riaditeľky Centra voľného času v Prievidzi.  Do turnaja sa zapojilo 7 klubov, a o cenné trofeje bojovalo viac ako 140 pretekárov. V novom roku sa žiarski karatisti opäť s bojovným nadšením, úspešne pustili do vylepšovania si svojej reputácie. Získali sme spolu 7 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové medaily, čím sme sa v celkovom hodnotení klubov, dostali v tesnom bodovom závese, za domáci klub na pekné druhé miesto a to iba s minimálnou 3 bodovou stratou.

V kategórii kata (tieňový boj), svojím pekným výkonom opäť zažiaril Šimon Sečkár, ktorý s prehľadom vyhral svoju kategóriu mladší žiaci do 9 rokov. Prvé miesto v kategórii mladší dorastenci 12-13 rokov si zaslúžene z turnaja odniesol Zdenko Vanka, za ktorým sa na krásnom druhom mieste umiestnil Andrej Krátky. V kategórii začiatočníci bez technického stupňa do 10 rokov, si svoje tretie miesto vychutnal Jaro Kalamár. V dievčenskej kategórii do 9 rokov si dobrým výkonom získava rešpekt svojho okolia Esterka Šišková, ktorá s prehľadom vyhrala. Vďaka skvelým výkonom a bojovným nasadením Nelky Mladenovič a Paťky Vankovej, sme v tejto kategórii získali aj druhé a tretie miesto.

V kategórii kumite (športový zápas), sa nám už tradične darilo viac a naši skúsení pretekári, si ani na tomto turnaji hanbu nespravili. Vo vekovej kategórii mladšie dorastenky 12-13 rokov s prehľadom vyhrala Ninka Jelžová, rovnako ako kategóriu staršie žiačky 10-11 ročné vyhrala Veronika Viglašská. V kategórii mladšie žiačky do 9 rokov prvé miesto tesne uniklo Viktórii Snopkovej, ktorá si svojím výkonom vybojovala krásne druhé miesto. V kategórii mladší dorastenci 12-13 rokov, sa prebojovali do finále Zdenko Vanka a Marko Kováč. Zdenko si svojim výkonom vyslúžil druhu zlatú medailu v turnaji a stal sa tak našim najúspešnejším pretekárom tohoto turnaja. V kategórii starší žiaci sa do finále prebojovali Aris Nikolas Čela a Erik Sklenka. V tomto žiarskom finále bol úspešnejší Aris, ktorý svojim výkonom presvedčil rozhodcov a tesne zvíťazil nad Erikom.  Tretie miesto pre žiarske karate v tejto kategórii získal Samuel Hanus. V kategórii mladší žiaci do 9 rokov si vybojoval tretie miesto Adamko Dolnický. Teším sa z dosiahnutých úspechov našich pretekárova zároveň sa chcem touto cestou poďakovať všetkým deckám v oddieli, ktoré na sebe pracujú, aby bolo naše karate lepšie, aby sme boli my všetci lepší...

Na záver by som chcel poďakovať organizátorom za pekný športový zážitok v priateľskej atmosfére nadšencov bojových umení a za kvalitne zorganizovaný turnaj, ktorý určite potešil všetkých priaznivcov športového karate. Verím, že takéto turnaje pomáhajú všetkým zúčastneným v ich profesionálnom raste a v budovaní ich charakteru. Veď ako hovorí majster Funakoši:  „ Cieľom karate nie je víťazstvo, alebo prehra, ale zlepšovanie charakteru bojovníka.“